عمل ترمیم بینی در کرج

عمل ترمیمی بینی

آیا عمل ترمیمی بینی ساده است؟

عمل ترمیمی بینی یا عمل بینی (راینوپلاستی ) ثانویه عبارت است از عمل زیبایی مجدد بینی که قبلا تحت عمل قرار گرفته. اغلب تصور می کنند که عمل ترمیمی بینی همانند عمل اولیه ساده و راحت است و هیچ تفاوتی ندارد. در صورتی که این تصور کاملا غلط است. بینی که یکبار تحت عمل قرار می گیرد و دستکاری میشود دیگر مانند گذشته نیست.  بلکه بافت بینی دستخوش تغییرات می گردد و دچار چسبندگی می گردد و باز کردن بینی که یکبار عمل شده نیاز به تبحر ویژه ای دارد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که یکبار بینی خود را عمل کرده اید اما به نتیجه دلخواه نرسیده اید باید به شما بگویم که همه ی افرادی که قصد عمل ترمیمی بینی را دارند حتما نیاز به باز کردن کامل بینی ندارند.  گاهی اوقات بینی شما به تغییرات اندکی نیاز دارد تا بینی ایده آل شما حاصل شود. در اینصورت نه چسبندگی بافت بینی آزاردهنده است و نه به بیهوشی نیاز است. اما اگر تغییرات گسترده باشد هم به بیهوشی نیاز است و هم چسبندگی بافت بینی مطرح است.

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

بیماران باید توجه داشته باشند تمام ملاحظات بیهوشی مانند انواع بیماری ها، داروهای مورد مصرف، سوابق شوک و حساسیت ها، سابقه مصرف مواد مخدر مانند باید در عمل ترمیمی بینی مجددا چک شوند و آزمایش ها دوباره گرفته شده و مورد بررسی قرار گیرند.

به علت عوارض بیهوشی مجدد و چسبندگی بافت های بینی بعد از یکبار عمل و بالا  رفتن احتمال پرفوراسیون یا پارگی پوست بینی  بهتر است از وسواس بیش از بر ظاهر بینی خود خودداری کنید و فقط در مواردی که نقص جدی در زیبایی بینی شما وجود دارد اقدام به عمل ترمیمی بینی کنید. در این مورد خیلی ایده آل گرا نباشید زیرا ممکن است این قضیه به ضرر شما تمام شود.

نکته بسیار مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم اینست که برای انجام عمل ترمیمی بینی باید 12 ماه از عمل اولیه گذشته باشد. به هیچ وجه برای عمل مجدد بینی خود زودتر از این موعد به جراح خود اصرار نکنید و او را تحت فشار نگذارید. زیرا بینی شما بعد از عمل ورم می کند و این ورم مانع از آن می شود که شکل نهایی بینی شما به خوبی دیده شود و شما را به اشتباه می اندازد. ورم بینی بعد از یک سال تقریبا از بین می رود و بینی شکل نهایی خود را نشان می دهد پس هرگز برای عمل مجدد قبل از گذشت یک سال اصرار نکنید.

مواردی که به عمل ترمیمی بینی احتیاج دارند عبارتند از

بینی که با وجود عمل زیبایی بینیی همچنان دارای قوز یا هامپ است

بینی که بعد از عمل دچار افتادگی شده است

شکستگی یا ضربه بینی

اختلالات تنفسی

مشاوره رایگان عمل ترمیمی بینی

 

تلفن شبانه روزی: 09126661064