عمل بینی شکسته در کرج

عمل بینی شکسته
عمل بینی شکسته درواقع نوعی عمل زیبایی درمانی محسوب می شود زیرا علاوه بر اصلاح اشکالات ظاهری بینی شکسته به درمان انحراف داخلی ناشی از شکستگی می پردازد. در نتیجه انتاب جراح مناسب با تبحر کافی مهم است.
البته منظور ما از عمل بینی شکسته این نیست که بلافاصله بعد از شکستگی بینی هم عمل شکستگی و هم عمل زیبایی انجام شود. در بهترین حالت بهتر است ابتدا عمل شکستگی انجام شود و سپس عمل زیبایی به فاصله 6 ماه انجام شود. اما اگر مدت زیادی از شکستگی بینی شما گذشته اما آن را جا ننداخته اید می توانید بدون نگرانی روی آن عمل زیبایی انجام دهید.
روش های مختلفی برای تشخیص شکستگی بینی وجود دارد. اما معمولا بهترین روش استفاده از CT scan سر و گردن است که متخصص با استفاده از آن می تواند به دقت شکستگی بینی را تشخیص دهد.
هرچقدر سن بیمار برای انجام عمل بینی شکسته پایین تر باشد پاسخ او به جراحی بهتر خواهد بود. در سنین بالا استخوان ها دیرتر جوش می خورند و ترمیم زخم هم بسیار کند صورت می گیرد.
اگر بینی شما به تازگی شکسته است و برای انجام عمل بینی شکسته خود عجله دارید باید در نظر داشته باشید حداقل باید 3 ماه از شکستگی بینی شما گذشته باشد به شرط آنکه ورم بینی شما کامل خوابیده باشد. زیرا اگر ورم شما بهبود نیافته باشد پزشک نمی تواند به درستی شدت و نوع شکستگی را تشخیص دهد.
مراقبت های بعد از عمل بینی شکسته
مراقبت از گچ بینی که یک هفته بعد از عمل روی بینی می ماند اهمیت زیادی دارد. از آنجای که بینی شما یکبار شکسته به هیچ وجه نباید بعد از عمل به آن فشار بیاید یا ضربه بخورد.
چسب زدن بینی باید تا 3ماه بعد از عمل ادامه پیدا کند و از زور زدن و تقلا کردن خوددای شود.
سایر مراقبت های مربوط به عمل بینی نیز باید رعایت شود.

تلفن شبانه روزی: 09126661064